Spółka MERCANT została założona w 1990 roku przez Stanisława Radomińskiego lekarza z szesnastoletnią praktyką. 

Dzięki doświadczeniom zdobytym podczas pracy w szpitalu, prezes firmy, już od początku jej istnienia starał się oferować sprzęt medyczny jednorazowego użytku, produkty i urządzenia medyczne łączące w sobie wysoką jakość i konkurencyjną cenę. Dzięki temu możliwe było pogodzenie bezpieczeństwa i komfortu pacjentów, jak i możliwości finansowych naszych klientów, co przyczyniło się do dynamicznego rozwoju i stabilizacji firmy na rynku. 

Rozwijając naszą działalność, od 1993 roku Spółka posiada koncesję na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz systematycznie poszerza i aktualizuje swoją ofertę. 

Prezes firmy, przez cały okres funkcjonowania nie tylko stara się realizować potrzeby klientów, ale jest również aktywnym uczestnikiem przemian w służbie zdrowia na stopniu lokalnym, jak i krajowym. W swoich działaniach dąży do stworzenia systemu patronackiego, który pomagałby jednostkom służby zdrowia dokonywać racjonalnych zakupów, efektywniej liczyć koszty oraz lepiej zarządzać personelem. 

Liczne innowacyjne projekty w tym zakresie zostały docenione nominacją prezesa firmy Stanisława Radomińskiego do nagrody Profesjonalny Menadżer Województwa Łódzkiego 2004. 

Jak każda nowoczesna firma, spółka MERCANT ukierunkowana jest na wysoką jakość prowadzenia swoich usług a zadowolenie klienta jest naszym priorytetowym celem. 

Wysoka jakość świadczonych przez naszą firmę usług została potwierdzona w lipcu 2005 przyznaniem certyfikatu zgodności funkcjonującego systemu zarządzania jakości z normą EN ISO 9001:2000. 

Jednym z naszych najnowszych działań są szkolenia przeznaczone dla kadr medycznych zarówno z Polski jak i zagranicy, pragnących zdobyć nowe umiejętności związane z efektywniejszym funkcjonowaniem w otaczającej rzeczywistości. 

Top